Sázíme stromy

Na rok 2020 již máme zasazeno. Děkujeme!

I díky vám, jsme zvládli zasadit na turnovsku v roce 2020 ve 12ti lokalitách  333 stromů. 

V roce 2021 chceme zasadit 600 stromů. Chcete se přidat? Máte nápady, návrhy, pozemek či víte o vhodné lokalitě? Ozvěte se nám.                                                                 

„ASPOŇ JEDEN STROM“

Je projekt, ve kterém vyzýváme každý rok kohokoli k výsadbě alespoň jednoho stromu ročně.  

Sázíme především ovocné vysokokmenné stromy a původní keře. 

Sázet začínáme vždy na podzim, ale příprava je celoroční. Malé občerstvení je vždy zajištěno a doufáme, že nebudete spěchat domů a podaří se u každé výsadby užít také ohýnku a společenství – třeba i večer po setmění, které se s podzimem vždy blíží rychleji. O možnosti kdy a jak se zapojit se dozvíte buďto z aktualit na těchto stránkách, nebo nám napište, abychom zařadili Váš email do naší databáze info emailů a už Vám nic nového neunikne.

Chcete sázet ve svém okolí, nebo na svém pozemku?

Pomůžeme Vám s výsadbou na veřejném pozemku, který jste si vyhlídli, nebo i na vašem soukromém pozemku – poradíme, dodáme osvědčený materiál, pomůžeme s výsadbou i financováním. Anebo si přijďte zasadit každoročně „aspoň jeden strom“ s námi.

Naše koordinátorka výsadeb, odbornice a velký nadšenec pro sázení stromů napsala za podpory Nadace Partnerství publikaci Jak zasadit strom – výsadbový manuál o sázení a péči o ovocné stromy, kterou si můžete zdarma stáhnout z odkazu níže.

Jak zasadit strom – stáhnout publikaci zdarma zde